0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

„Продолжуваме со промената“ се залага за брзо формирање билатерални комисии со Северна Македонија

Зголемена трговска размена со соседите, воспоставување авио-линија Скопје-Софија, изградба на коридорот осум, заеднички културен календар на Бугарија и Северна Македонија е дел од визијата за бугарската надворешна политика на партијата „Продолжуваме со промената“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close