ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Продолжуваат протестите во Трст против ковид потврди

Протестот „Без зелен пасош“ (No Green Pass) против ковид потврдите за вирусот продолжува на плоштадот во Трст каде се собраа повеќе од илјада луѓе од цела Италија, додека многумина се уште пристигнуваат со транспаренти, пишува „Трст Примо“.

Back to top button
Close
Close