СветСвет.Портал

Продолжуваат воздушните напади на Тиграј

Владините сили на Етиопија четврти пат оваа недела извршија воздушен напад врз главниот град на северниот регион Тиграј, соопшти Тиграјскиот народноослободителен фронт (ТПЛФ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close