0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Продолжен притворот за лице осомничено за трговија со две девојки

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе Обвинителен акт против едно лице кое според опишаните дејствија сторило кривично дело Трговија со луѓе, предвидено и казниво по член 418-а став 1 од Кривичниот законик. Судот му го продолжи притворот на обвинетиот, на кому му се заканува казна затвор од најмалку четири години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close