БизнисБизнис.Портал

Продажбата на реклами на Гугл му додесе на Алфабет рекордна заработка во третиот квартал

Матичната компанија на Гугл, Алфабет ја зголеми продажбата на реклами на популарниот пребарувач во третиот квартал, успешно надминувајќи ги новите ограничувања за следење на мобилните корисници и искористувајќи ја континуираната популарност на онлајн купувањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close