0_Македонија.ПорталОпштество

Програма за миграции „Хуманитарен аспект на мешани миграциски текови” во Струга

Во Центарот на Црвениот крст „Солферино“ во Струга од денеска до петок ќе се одржува програмата за миграции „Хуманитарен аспект на мешани миграциски текови”. Низ неколкудневен теориски и реален приказ на комплексноста на мигрантските кризи и текови, учесниците ќе имаат можност да ги зајакнат и да стекнат знаења од областа на миграциите, односно хуманитарната итност која ја иницираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close