Избрано

Проблемите на Бајден поради турското купување авиони

Новата иницијатива на Турција, која има долгогодишен проблем со млазните борбени авиони, за купување американски Ф-16 и опрема за модернизација на 80 такви авиони што ги поседува, ја става администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден помеѓу чеканот и наковалната, наведуваат американските медиуми.

Back to top button
Close
Close