Општински вестиСкопје

При чистење на комуналните отпадни води во Кисела Јабука, Стопански Двор и Волково отстранети околу четири тони отпад

Пречистителната станица за отпадни води Волково е наменета за чистење на комуналните отпадни води кои доаѓаат од собирното подрачјето на населбите Кисела Јабука, Стопански Двор и Волково. За пречистување на отпадните води се употребува современа СБР технологија. Во текот на изминатиот месец се пречистени вкупно 65 805 м³ отпадна вода. Од механичкиот предтретман се отстранети приближно четири тони отпад со категоризација на отпад 19 08 01 (отпад од сита, крпи, марамици...) и 19 08 02 ( отпад од песколовец - песок).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close