БалканБалкан.Портал

Приштина без централно греење

Јавното претпријатие „Термокос“ денеска соопшти дека било принудено, поради неможност за снабдување со пареа од термоелектраната на Електростопанство на Косово, да го прекине снабдувањето со топлинска енергија за сите граѓани на Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close