БизнисБизнис.ПорталСвет

Приходите од Суецкиот канал во 2021 година рекордни 6,3 милијарди долари

Приходите на египетскиот Суецки канал во 2021 година изнесуваат рекордни 6,3 милијарди американски долари, изјави претседателот на Управата на Суецкиот Канал (СКА) Осама Рабие.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close