0_Web_АктуелноВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Прифатени три, од четирите кандидатури за претседател на СДСМ

Согласно Правилникот прифатени се три кандидатури за претседател на СДСМ од страна на Централната изборна комисија, изјави денеска на прес - конференција Славјанка Петровска, пратеничка на СДСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close