БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Притвор за  турскиот опозиционер Гурџан до почетокот на судењето за „политичка и воена шпионажа“

Турски суд му одреди притвор пред судењето на основачот на турската опозициска Партија за демократија и напредок (ДЕВА), Метин Гурџан, поради „политичка и воена шпионажа“, јави турската новинска агенција Анадолија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close