Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Притвор за разбојникот кој пред една недела нападна гостиварка

Мерка притвор од триесет дена вчера попладне доби А.М.(19) од Гостивар. Тој е осомничен дека извршил разбојништво и од Основниот суд Гостивар е спроведен во КПУ Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на притворот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close