ОпштествоХроникаХроника.Портал

Притвор за дилер на дрога и амфетамин од Куманово

Осомничениот, како што информираат од ОЈО, во домот во кој живеел, на улицата „Ѓорче Петров“ во Куманово неовластено за продажба држел 34,7 грама психотропна супстанција – амфетамин и 2,14 грама марихуана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close