0_Web_АктуелноСкопјеХроникаХроника.Портал

Притвор за возачот што ја предизвика сообраќајката со човечка жртва во Ново Лисиче

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје предизвика сообраќајка со смртни последици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close