0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Припадници на Армијата ќе учествуваат во НАТО мисии во Ирак и Летонија

Владата, на денешната 86-та седница, донесе одлука за испраќање припадници на Армијата на Република Северна Македонија и вработени во Министерството за одбрана, за учество во НАТО мисијата во Ирак и Летонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close