БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Приоритетите на француското претседателство на состанокот на Дендиас и Варвициотис со амбасадорите на земјите-членки на ЕУ

За грчко- турските односи, предизвиците во надворешната политика, но и за Балканот информирал шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас на работниот појадок организиран од амбасадата на Франција во Грција по повод француското претседателство, а на која присуствуваа амбасадорите на земјите-членки на ЕУ, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close