0_Магазин.ПорталЕвропаЗанимливости

Принцот Хари: На интернет има премногу омраза, поделби и лаги

Војводата од Сасекс рече дека го предупредил извршниот директор на Твитер, Џек Дорси за најавените политички немири во САД - еден ден пред смртоносните немири на 6 јануари годинава кај Капитол. Тој притоа нагласи дека на интернет владеат омразата, поделбите и лагите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close