0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Примопредавање јапонска донација за поддршка на Националната опера и балет

Во фоајето на Националната опера и балет денеска напладне ќе биде примопредадена донација од грант на владата на Јапонија за поддршка на културата - Проект за подобрување на музичките инструменти, опрема за озвучување и осветлување за Националната опера и балет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close