0_Македонија.ПорталОпштество

Примени се пациенти во ковид-центарот на Клиниката за кожни болести, во државава хоспитализирани 579 лица со КОВИД

Ковид - центарот на Клиниката за кожни болести од денеска е ставен во функција и примени се првите пациенти со компликации од КОВИД-19. Во текот на утрешниот ден ќе биде отворен и ковид центарот на Клиниката за неврологија, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close