Дописници МКДКултураКултура.Портал

Прилепскиот музеј со проекти во неделата на културното наследство

Со проектот „Уметниците во музеите – музеите со уметниците“ и со уште три други, од денеска до 27 септември, Заводот за заштита на спомениците на културата и Музеј Прилеп се вклучува во европската недела на културното наследство. Настаните се на тема одржливо културно наследство, и тие се дел од 70 000 европски настани во 20 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close