Дописници МКДОпштество

Прилепската болница доби магнетна резонанца

По повеќе од 50 години прилепската Болница доби апарат за магнетна резонанца и опреми цел оддел. Со тоа за првпат околу 120.000 пациенти од регионот ќе може да закажат термин за дијагностика со магнетна резонанца во Болницата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close