0_Магазин.ПорталМагазинСцена

„Приказна од западот“ на Стивен Спилберг собра три „Златни глобуси“

Преработката на тој мјузикл од 1961 година раскажува за една љубов меѓу двајца млади, сместена во костец меѓу ривалските улични банди. Ѕвездата на новиот филм - Рејчел Зеглер е наградена за најдобра глумица во мјузикл или комедија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close