КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Приказна за Моцарт“ – музичко-едукативна претстава за деца и родители во КИЦ на РСМ во Софија

Во КИЦ на Северна Македонија во Софија денеска ќе се одржи музичко-едукативна претстава за деца и родители „Приказна за Моцарт“, во која учествуваат децата од Детското драмско и музичко студио при Здружението „Детски свет“ од Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close