ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Привремено одземена дозволата на Туск поради брзо возење

Полската полиција денеска привремено му ја одзеде возачката дозвола на поранешниот висок функционер на Европската унија, Доналд Туск и го казни поради пребрзо возење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close