0_Web_АктуелноСвет.ПорталСвет.Слајдер

Привремениот авганистански премиер ги повика владите официјално да ја признаат талибанската администрација

Ги повикав сите влади, особено од исламските земји, да почнат да нè признаваат, рече Ахунд во своето прво големо јавно појавување по преземањето на функцијата во септември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close