БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Привремената бугарска Влада одлучи да купи 10.000 дози од вакцината „Синофи“ против Ковид-19

Предложената вакцина е антиген вакцина што се инјектира во една доза,  а која не се очекува да се користи во оваа фаза од првичната имунизација, туку само кај оние кои имале или биле вакцинирани со друга пандемична вакцина против Ковид-19. Новата вакцина што ќе ја купат бугарските здравствени власти е алтернативна опција за вакцинација кај луѓето со контраиндикации за други видови вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close