ХроникаХроника.Портал

Приведен разбојник од Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне на улица „Илинденска“ во Тетово го лишиле од слобода 39-годишниот тетовец  Б.А. поради сомнение дека кон крајот на минатата и оваа година извршил две тешки кражби и едно разбојништво во пекарници во Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close