ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Приведен поранешниот проруски претседател на Молдавија

Поранешниот молдавски претседател Игор Додон утрово е приведен од молдавските власти, изјави висок функционер на неговата Социјалистичка партија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close