ХроникаХроника.Портал

Приведен кумановец во чие возило се пронајдени седум мигранти од Куба

Кај наплатната станица Демир Капија, синоќа околу 19.20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода  Ф.А.(50) од Куманово, затоа што при контрола на патничко возило „фолксваген туран“, со кумановски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени седум лица - мигранти од Куба.

Back to top button
Close
Close