ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен криминалец осуден на пет и пол години затвор, предаден е на КПУ Идризово

На место викано „Живкова карпа" во Куманово синоќа во 21.50 часот, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) од Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close