ХроникаХроника.Портал

Приведен криминалец од Тетово баран по потерница

Полициски службеници од Полициската станица Тетово, денеска, врз основа на судска наредба, го привеле Р.Х.(31) од Тетово за издржување на казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 140 став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close