0_Web_АктуелноХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Скопје, фатен при извршување тешка кражба во аптека

Ноќеска, во 00.15 часот, на ул. „11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од полициската станица Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат од полицајците при извршување „тешка кражба“ во аптека.

Back to top button
Close
Close