ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Ресен, поднесена кривична пријава

Одделението за внатрешни работи Ресен - Надворешна канцеларија за криминалистички работи денеска до Основното јавно обвинителство Ресен поднесе кривична пријава против М.М.(36) од Ресен, по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ во обид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close