ХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од гостиварско, расчистени три кривични дела

Полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера во 09:45 часот во Неготино, полошко го привеле Н. Ќ. (31) од гостиварско Ѓурѓевиште, кој се сомничи дека извршил три тешки кражби во продажни објекти, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close