ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец од Битола, фатен при кражба на нафта од медицинското училиште

Во Битола утрово во 05.15 часот на ул.„Македонска Фаланга” полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.М.(48) од Битола, кој бил затекнат при кражба на нафта од резервоарот на парно греење во средното медицинско училиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close