ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец за издржување казна затвор

Полициски службеници синоќа во 18.55 часот во Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода 28-годишниот кумановец С.Б. за издржување казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close