ХроникаХроника.Портал

Приведен крадец за издржување затворска казна

Во скопското село Зелениково вчера во 17.00 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги од ЕВР Аеродром и Драчево го лишиле од слобода З.З.(42) од село Зелениково.

Back to top button
Close
Close