ХроникаХроника.Портал

Приведен крадец во Штип, украденото вратено на сопственикот

По преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Е.М.(20) од Штип, осомничен дека извршил кривично дело „кражба“ и на спортско игралиште во Штип одзел предмет од граѓанин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close