0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец во Скопје, следува соодветна пријава

Полициски службеници од Полициската станица Центар синоќа во 22:15 часот на ул.„Живко Чинго“ во Скопје, лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој се сомничи дека на 09.07.2021 извршил кривично дело „кражба“ и дека од стовариште на подрачјето на Чаир одзел повеќе предмети, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close