ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен крадец во Скопје осуден на затвор од 22 месеци

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје синоќа во 21.55 часот на  бул „Никола Карев" во Скопје го лишиле од слобода Р.М.(46) од скопското село Трубарево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close