ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Полицијата вчера приведе 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и предмети кои ги набавил за подготовка на мини лабораторија за производство на марихуана - импровизирана направа наменета за производство и одгледување на растенија, вентилатори, рефлектори и друга опрема.

Back to top button
Close
Close