ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Полициски службеници од СВР Охрид вчера во 17:50 часот го лишија од слобода И.Ѓ.(28) од Битола. Како што информира МВР, при извршен преглед во угостителски објект на кеј „Македонија“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа бела прашкаста материја, а при претрес извршен во хотелска соба каде престојува, пронајдена и одземена е марихуана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close