ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен деветнаесетгодишен крадец, расчистени три кривични дела

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го лишиле од слобода А.И. (19) од Скопје поради основано сомнение дека е сторител на три кривични дела. Приведениот ги признал делата и по документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close