ХроникаХроника.Портал

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Полициски службеници на СВР Тетово од Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера на улицата „Драге Тодоровски“ го привеле 56-годишниот гостиварец М.С. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close