Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Приведен вработен на „Градски паркинг“-Тетово, претријатието смета дека тоа е неосновано

Тетовската полиција информираше дека претпладнево е приведен вработен во Јавно претријатие „Градски паркинг“ обраложувајќи дека тоа е направено поради расправање и омаловажување на полицаец. Од „Градски паркинг“ реагираат и тврдат дека приведувањето е направено неосновано за што, како што велат, ќе поднесат соодветна претставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close