0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведено лице од Тетовско за издржување затворска казна

На ул.„Илинденска“ во Тетово денеска во 11:30 часот, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Д.С.(29) од тетовското село Глоѓи, за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 став 6 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close