ХроникаХроника.Портал

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги, при СВР Скопје вчера го лишиле од слобода А.П.(41), врз основа на распишана потерница од Основен суд Скопје.

Скопје, 21 октомври 2021 (МИА) – Полициски службеници од Оперативен тим потраги, при СВР Скопје вчера го лишиле од слобода А.П.(41), врз основа на распишана потерница од Основен суд Скопје.

Министерството за внатрешни работи информира дека А.П. се барал за издржување затворска казна од две и пол години, за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста“ по член 144 од Кривичниот законик. ки/са/

Back to top button
Close
Close