ХроникаХроника.Портал

Приведено лице од Гостиварско барано со потерница за казна затвор од три години

Во близина на автобуската станица во Гостивар, денеска во 09.45 часот полициски службеници од СВР Тетово – Полициска станица Гостивар ја лишиле од слобода М.И.(29) од гостиварското село Вруток.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close