ХроникаХроника.Портал

Приведено лице за издржување затворска казна

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево – Отсек потраги, утрово во 05.20 часот на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје, врз основа на судска наредба го лишиле од слобода Ј.Б.(25) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот“ по член 297 став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close